logo box 450x250 apple nieuws

Info Gemeente Stein

Pilot vijf uur schoolzwemmen

Pilot vijf uur schoolzwemmen

In het schooljaar 2016-2017 biedt de gemeente Stein alle schoolkinderen van groep 3 tot en met 8 vijf keer één uur zwemmen aan in zwembad Steinerbos. Het betreft een pilot voor één schooljaar. De Steinse gemeenteraad heeft hiertoe in april 2016 besloten.

schoolzwemmen pixabay free

Wethouder Janssen: “Ik ben bijzonder blij met deze nieuwe wijze van schoolzwemmen. Te meer omdat we dit plan samen met de scholen hebben ontwikkeld. Ook de ouders zijn bij het proces betrokken. Hierdoor kunnen wij op deze wijze het schoolzwemmen blijven aanbieden. En dat voor alle leerlingen van groep 3 tot en met 8 van alle Steinse basisscholen. Gecombineerd met de zgn. droge gym geven we samen met de scholen het goede voorbeeld als het om bewegingsonderwijs voor onze jeugd gaat. Het stimuleren van meer beweging voor onze kinderen is één van de speerpunten van onze gemeente. Dat de ouders zelf het vervoer van het schoolzwemmen willen regelen, is alleen maar toe te juichen. Dat getuigt van ouderparticipatie, oftewel de eigen kracht van de ouders”.

Deelname
Aan de huidige vorm van het schoolzwemmen wordt alleen door de basisscholen uit Stein en Urmond met een beperkt aantal groepen deelgenomen. De nieuwe wijze van schoolzwemmen biedt aan álle kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 de mogelijkheid om gedurende vijf uur spelenderwijs vertrouwd te raken met water en te oefenen in zelfredzaamheid.

Assistentie door ouders
De financiële bijdrage door ouders vervalt. Wel worden ouders gevraagd om vrijwillig te assisteren in de vorm van het brengen en halen van schoolkinderen. Inmiddels is met alle schooldirecties een zwemrooster opgesteld voor het aankomende schooljaar. De ouders worden door de school van hun kind geïnformeerd en benaderd voor het verlenen van assistentie.

Evaluatie
Begin 2017 wordt de pilot geëvalueerd en wordt er gekeken of en op welke wijze het initiatief kan worden gecontinueerd.

Redactie: Gezien het bedrag dat de inwoners van de gemeente Stein elk jaar opnieuw voor dit zwembad moeten dokken, zou het niet meer dan billijk zijn dat elk kind op de basisschool een uur per wéék gratis kan schoolzwemmen in plaats van een uur per maand.
Daarbij draagt het bij aan de veiligheid van de kids alsmede aan de lichamelijke conditie. Gemeente, dit is wel een erg kleine sigaar uit eigen doos....

Laat reactieformulier zien

Gemeente Stein Actueel

Raadsvergadering | 11-03-2020

gemeenteraad 2018


Cijfers en feiten

cijfers feiten graphic

klik op afbeelding

Gemeente Stein Actueel

Vergunningen

Aanvraag omgevingsvergunning:
• Sint Antoniusplein 5, 6129 EV Urmond, voor het inrichten van een brasserie/escaperooms met terras, zaaknummer O2020-052.

Besluit omgevingsvergunning:
• Batenburgerstraat 13, 6171 XP te Stein, voor het vergroten van een woonhuis, verzenddatum besluit 27 maart 2020, zaaknummer O2020-024
• Heisteeg 19, 6171 NH te Stein, voor het wijzigen van de gevel, verzenddatum besluit 27 maart 2020, zaaknummer O2020-032
• Meerdel 10, 6181 KS te Elsloo, voor het verbreden van een in-/uitrit, verzenddatum besluit 27 maart 2020, zaaknummer O2020-058

Melding activiteitenbesluit milieubeheer:
• Business Park Stein 107B, 6181 MA Elsloo voor het inrichten van een steunpunt voor BTL Realisatie b.v., zaaknummer RUD 2019-208190.
• Business Park Stein 192, 6181 MA Elsloo, voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting van Mosadex Vastgoed b.v., zaaknummer M2020-202137.
• Sanderboutlaan 1, 6181 DN Elsloo, voor het uitbreiden van de activiteiten van Kivit Staalbouw b.v., zaaknummer 2020-202081.

Voor nadere informatie kunt u een afspraak maken via het algemene telefoonnummer 046-4359393 met de afdeling Dienstverlening, team Vergunningen, Toezicht & Handhaving.


Meldingen aan de gemeente

MijnGemeente app

Klik op de afbeelding voor een actueel overzicht van de meldingen via de MijnGemeente-app.

Voor het optimaal functioneren van deze website worden cookies op uw computer geplaatst. Daarbij worden geen persoonlijke gegevens opgeslagen.
Door op ‘Akkoord’ te klikken, accepteert u het plaatsen van cookies. Als u cookies weigert, kunt u de website gewoon blijven gebruiken maar dan werken de website of onderdelen daarvan mogelijk niet optimaal.