Regiment d'Arberg - Nieuws
Bestellen oude vlag
Tot de herindeling in 1983 kende Elsloo een eigen gemeentevlag. Deze vlag was gebaseerd op het gemeentewapen. Op de vlag werd Maria als ster en de Elsenblaadjes als groene strepen in de ster verzinnebeeld. De kleuren voor de vlakken in de vlag werden uit de wapenschilden o.a. van de d'Arbergs genomen. Vandaar ook dat de CHV Graaf d'Arberg deze vlag heeft laten namaken als verenigingsvlag en ten teken van de plaats van herkomst.
Nu blijkt dat meer inwoners een exemplaar van deze vlag willen kopen. Dat kan, maar gezien de kleine oplage zou de prijs rond Euro 50 komen te liggen. Maar als er in totaal minimaal 100 stuks besteld worden, gaat de vlag slechts Euro 20 kosten. Alleen als er meer dan 100 inschrijvingen volgen, zal de order geplaatst worden. Dus u hoeft niet bang te zijn dat u straks een vlag van Euro 50 aan de gevel heeft hangen.
Dus wat houdt u tegen? Inschrijven kan per mail bij boudewijn.janssen@ou.nl of door een briefje met naam, adres, telefoonnummer etc in de brievenbus te bezorgen van Boudewijn Janssen, Stationsstraat 41 in Elsloo.
Regiment d'Arberg zoekt nieuwe leden
De Cultuurhistorische Vereniging d’Arberg uit Elsloo, in de volksmond Regiment d’Arberg, is op zoek naar mannen en vrouwen die de historie levend willen houden.
Oprichter en secretaris Guus Peters. „Naast vaste krachten zoeken we nu ook oproepkrachten. Dan zijn we toch met voldoende bezetting om te kunnen meedoen bij optredens. Er zijn rollen voor geweerdragers, marketentsters en een tamboer. Repetities hebben we niet, wel volgen geweerdragers een basistraining exercitie.”
Ontwikkeling 2012 - 2016
In de periode 2012-2016 is het Regiment D’Arberg uitgegroeid tot een actieve vereniging.
We hebben aan diverse evenementen deelgenomen: (zie beeldverslag hieronder)
- Jaarlijkse inhuldiging Ridderorde de Eik in de Kathedraal van Roermond
- Jaarlijkse deelname aan stoet en ceremonie Meiboom plaatsen Elsloo
- Jaarlijkse deelname aan Sint Maartenstoet
- Deelname Historische evenementen in Schinnen, Beek en Langraaf
- Erewacht bij afscheid Gusjke carnavalsdinsdag
- Deelname aan Parade in Brunssum
- Samenwerking op diverse gebieden met Regiment Los Rios uit Schinnen
Inmiddels is de groep uitgebreid tot 7 geüniformeerde leden en twee marketentsters. Tevens is er een regimentsvlag aangekocht.
Meer informatie via Guus Peters: guuspeters536@hotmail.com | T 046 4378727 | M 06 83629103. Giften en donaties kunt u storten op Nl27rabo0108554694. Alvast hartelijke dank!
Klik op eerste afbeelding voor vergroting en doorbladeren.
Musket geschonken door Paul Thomassen
In augustus 2013 heeft Paul Thomassen van MABON BV een musket gesponsord aan de cultuurhistorische vereniging Graaf D’Arberg. Op de foto wordt de musket door Paul Thomassen overhandigd aan Guus Peters, secretaris van de vereniging en gekleed in het 18e eeuwse uniform van de vereniging. De vereniging dankt Paul van harte voor zijn sponsoring.
In de zomer van 2012 is in Elsloo de cultuurhistorische vereniging Graaf d’Arberg opgericht. De doelstelling van deze vereniging is om de geschiedenis van Elsloo in de 18e eeuw tot leven te brengen. Daarbij wordt ook een geuniformeerd regiment opgericht uit de tijd van de Oostenrijkse Nederlanden, waarvoor de vereniging is aangewezen op bijdragen van leden en sponsoring.
Links
- Laatste update op .