Skip to main content
Kunstketting Stein

Kunstketting 13-14 sept.

  • Afbeeldingen | Bronnen ©: rawpixel.com, ChatGPT wordt gebruikt als creatieve en controlerende sidekick

Op zaterdag 13 en zondag 14 september staat de gemeente Stein helemaal in het teken van kunst en cultuur. Want dan vindt niet alleen Open Monumentendag plaats, maar ook de tweejaarlijkse Kunstketting. Deze kunstzinnige route wordt georganiseerd door de Culturele Werkgroep Stein.

Op maar liefst 27 locaties in Stein, Elsloo, Urmond en Berg aan de Maas openen zo’n 50 kunstenaars hun deuren voor het publiek. Van ateliers tot huiskamergaleries: overal bent u welkom tussen 10.00 en 17.00 uur.

De route is overzichtelijk uitgestippeld in drie lussen, elk met verrassende deelnemers. Nieuw talent is ook weer van de partij – soms op onverwachte plekken! De variatie is groot: schilderijen, textiel, keramiek, glaswerk en meer. Overal zijn de makers zelf aanwezig om hun werk toe te lichten.

Praktisch
De folder met routekaart is HIER gratis te downloaden  ⇢

Liever op papier? Haal ‘m tijdens openingstijden op bij Stadhouderslaan 200, gemeente Stein.
Stel uw eigen route samen en combineer kunst-kijken met een kop koffie bij enkele deelnemende adressen.

Op de website van de Culturele Werkgroep vindt u alvast foto’s van veel kunstwerken. Laat u inspireren, verrassen en misschien verleiden tot een aankoop.

Tot ziens op 13 en 14 september – de kunstenaars kijken uit naar uw komst!

+ Website: cwstein.nl/kunstketting/ ⇢

+ De folder met routekaart is HIER gratis te downloaden  ⇢


Informatiepunten en folder
Wie niets wil missen, kan een gratis folder ophalen bij een van de informatiepunten. Daarin staat een overzicht van alle deelnemers en activiteiten. De informatiepunten zijn te vinden bij:

• Galerie Joli – Berg aan de Maas • Terpkerk – Oud-Urmond • Kunstcollectief Maasvallei (Pater Kolbehuis) – Urmond Oost • Archeologisch Museum – Stein • Kunstkring Maaskentj in MFC de Grous – Stein • Ut Bakkes – Maasband • Het Slimme Schaap – Elsloo

Spaar een Stein-magneet
Bij elke locatie krijgen bezoekers een sticker voor hun stempelkaart. Wie zes stickers verzamelt en de kaart inlevert bij een informatiepunt, ontvangt een unieke Stein-magneet als aandenken.

Erfgoed in de spotlight
Tijdens dit weekend wordt het rijke erfgoed van Stein extra belicht. De Kleine Monumenten Stichting toont gerestaureerde monumenten, zoals het kruisbeeld bij boerderij Alberti en de Boomkapel St. Isidorus. Ook de Stolpersteine – die herinneren aan Joodse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog – maken deel uit van de route.

Daarnaast is er aandacht voor de Archeo Route Limburg, met tien archeologische hoogtepunten in Stein. Denk aan de Neolithische Grafkelder, het Verdronken Kasteel en de Maashaven Vrijheid in Urmond. Via de speciale Archeo Route-app ontdekken bezoekers de verhalen achter deze plekken.

Meer informatie en het volledige overzicht van deelnemers is te vinden op www.datmaaktsteinvoormij.nl

Deel dit artikel ⇢

Nieuws-voorpagina, panelslider

  • Laatste update op .
Laat reactieformulier zien