ELSLOO

Nieuws Dossiers

Coronavirus in Zuid-Limburg

Volg de laatste ontwikkelingen op de speciale website van Veiligheidsregio Zuid-Limburg >

Website RIVM met het laatste nieuws >

Corona in Zuid Limburg

 

Het hierboven vermelde aantal Corona besmettingen in Nederland betreft het door testen vastgestelde aantal; het werkelijke aantal besmettingen ligt vele malen hoger. Een GGD arts schat op 29 maart dat er alleen al in Limburg sprake kan zijn van 20.000 besmette personen.

 

Gemeente Stein

Herdenkingen, vieringen en activiteiten tot 1 juni afgelast
Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, heeft onze regering recent onder andere bekend gemaakt dat alle bijeenkomsten tot 1 juni verboden zijn. Ook als daar minder dan 100 mensen bij aanwezig zijn. Dit betekent dat alle Oranje-activiteiten, herdenkingen en vrijheidsvieringen in onze gemeente worden geannuleerd.
De landelijke media hebben hier al het nodige over bericht, maar aangezien de Oranje-activiteiten jaarlijks groots door inwoners en verenigingen in onze gemeente worden opgepakt, willen we hier extra aandacht voor vragen.
Geen bijeenkomsten
Concreet betekent dit dat er geen bijeenkomsten of vieringen plaatsvinden tijdens Koningsdag op 27 april, tijdens Dodenherdenking op 4 mei en tijdens Bevrijdingsdag op 5 mei. Ook de Ultraloop Bastogne-Stein met bijbehorende activiteiten op 4 en 5 mei gaat niet door.

Alternatieve invulling

Dat we op 4 mei tijdens Dodenherdenking niet samen kunnen komen, betekent natuurlijk niet dat we er niet bij stilstaan. Stichting Dodenherdenking Stein en burgemeester Leurs bekijken samen de mogelijkheden om op gepaste wijze invulling te geven aan dit moment. Hierbij zal geen publiek aanwezig kunnen zijn.

Lintjesregen
Het uitreiken van decoracties tijdens Lintjesregen zal dit jaar wel plaatsvinden, maar op aangepaste wijze. De decoranti zullen telefonisch worden geïnformeerd, maar het fysiek uitreiken van de decoraties zal op een later moment dit jaar plaatsvinden. In ieder geval na 1 juni aanstaande. De definitieve datum moet nog worden vastgesteld. Als daar duidelijkheid over bestaat, worden de betreffende inwoners hierover geïnformeerd.

Tot slot roepen wij iedereen op om de landelijke maatregelen rond het coronavirus in acht te nemen en om vooral naar elkaar om te (blijven) kijken. Samen staan we sterk. 


Misschien ook een goed moment om eens stil te staan bij al die mensen die zorgen dat de BV Nederland toch blijft draaien in deze doodstille, droevige en sombere dagen... En dat zijn vaak niet de best betaalden: in de gezondheidszorg, logistiek personeel, in de supermarkten, schoonmakers, doktersassistentes, apotheek- en drogisterijpersoneel etc. Denk daar aan als u moppert over lange wachttijden, lege schappen of personeel uitkaffert als u een ander merk pilletje krijgt dan gewend.


 

 

  • Laatste update op .
Laat reactieformulier zien

Redactie

  • Dross de Limpensstraat 4
    6181EJ Elsloo

  • 06.10572675

Cookies
Voor het optimaal functioneren van deze website worden cookies op uw computer geplaatst. Daarbij worden geen persoonlijke gegevens opgeslagen. Door op ‘Akkoord’ te klikken, accepteert u het plaatsen van cookies. Als u cookies weigert, kunt u de website gewoon blijven gebruiken maar dan werken de website of onderdelen daarvan mogelijk niet optimaal.